Saturs: kopējais sērs 98,5 %
Sēra mikrobioloģiskā nozīme ir ļoti liela – tas ietilpst augu olbaltumvielu sastāvā, augu eļļās, bioloģiski aktīvās vielās. Tam ir galvenā loma proteīna veidošanā augos. Līdzīgi kā slāpeklis, sērs ir būtisks elements, kas nepieciešams optimālai olbaltumvielu sintēzei.
Sēra mēslojums vairāk ir nepieciešams krustziežu un tauriņziežu dzimtas augiem, it īpaši tādiem augiem, kam ir raksturīga lielāka sēra nepieciešamība: pākšaugiem - pupām, zirņiem, kartupeļiem, kāpostiem, bietēm, augļu kokiem un ogu krūmiem kā arī mauriņiem un pļavām.
Mēslošanas norma: 20-40 g/m2
Sēra trūkums ir īpaši redzams uz auga virsemes daļām kā hlorofila zudums, augs sāk dzeltēt, apstājas tā augšana. Bieži tiek nevērots vieglās, smilšainās vai vāji aerētās augsnēs. Sēra trūkuma gadījumā tiek apgrūtināta olbaltumvielu sintēze, tādejādi augos tiek uzkrāti nitrāti, un aminoskābes kas negatīvi ietekmē augu augšanu, ietekmē to optimālu attīstību un ražas apjomu.
Sēram piemīt antiseptiskas, fungicīdas, akaricīdas kā arī augsni paskābinošas īpašības. Ar to var mēslot dārza kutūras, kam nepieciešama skāba augsne piem. zilenes, dzērvenes, mellenes, brūklenes. Var izmantot arī dekoratīvajām kultūrām- rododendriem, viršaugiem, ērikām. Sēru plaši izmanto siltumnīcu, glabātavu, pagrabu dezinfekcijai, tas spēj atbaidīt grauzējus.